Tervetuloa coachaus-sivustollemme!

Coachaus-tiimiimme kuuluu kolmetoista sosiaali-, terveys- ja opetusalan vahvaa ammatilaisia ympäri Suomen. Kaikki coachimme ovat syvällisesti perehtyneet positiivisen psykologian sovelluksiin ja kaikki tiimimme jäsenet ovat ratkaisukeskeisiä psykoterapeutteja, joilla on mittava työkokemus ihmisten myönteisen muutoksen valmentamisessa. Coachingin osaamisalueitamme ovat business coach, life coach ja mentor coach. Kaikilla coacheillamme on myös mahdollisuus työskennellä virtuaalisesti.

Sirkku Ruutu

CCSF - certified coach, solution focused
psykoterapeutti VET
ICF-coach
psykologi, opettaja

sirkku.ruutu@spirito.fi
www.spirito.fi
041 440 4478

Raija Salmimies

CCSF - certified coach, solution focused
psykoterapeutti VET
ICF-coach
TtM, pedagoginen pätevyys

raija.salmimies@peruskunto.fi
www.peruskunto.fi

Tuula Aarnio

CCSF - certified coach, solution focused
psykoterapeutti ET
KM, koulukuraattori

tuula.aarnio@hotmail.fi
0440 371 333

Tiina Flygare

CCSF - certified coach, solution focused
psykoterapeutti ET
TM, opettaja

irmelifl@gmail.com

Anita Hedman

CCSF - certified coach, solution focused
psykoterapeutti ET
FM
työnohjaaja, mindfulness-ohjaaja

anita.hedman@muutosvalmennusheda.fi
www.muutosvalmennusheda.fi
050 307 4006

Eija Helo-Calenius

CCSF - certified coach, solution focused psykoterapeutti ET
työnohjaaja STOry ja kouluttaja

eija.helo-calenius@sulo.fi
040 671 6500

Aune Karhumäki

CCSF - certified coach, solution focused
psykoterapeutti ET
valtiotieteen kandidaatti
sairaanhoitaja (AMK)

www.pronovo.fi
040 585 7808

Hanna Kiiski-Mäki

CCSF - certified coach, solution focused
psykoterapeutti ET
PsT, neuropsykologian erikoispsykologi
kehitys- ja kasvatuspsykologian erikoispsykologi

hannakm@psypedago.fi
www.psypedago.fi
040 093 3886

Miia Miskeljin

CCSF - certified coach, solution focused
psykoterapeutti ET
psykiatrinen sairaanhoitaja

toimimiskeljin@luukku.com
045 891 6303

Johanna Perttilä

CCSF - certified coach, solution focused psykoterapeutti ET
KM, erityisluokanopettaja, rehtori
työnohjaaja

johanna.perttila@dialogis.fi
www.dialogis.fi
044 583 8704


Anne-Mari Saarensilta

CCSF - certified coach, solution focused
psykoterapeutti ET
YTM/kehityspsykologi
henkilöstöjohtamisen ammattilainen

a.saarensilta@luukku.com
040 192 0775

Teija Pihkola

CCSF - certified coach, solution focused
psykoterapeutti ET
seksuaali- ja pariterapeutti
fysioterapeutti

teija.pihkola@netti.fi
040 548 0476

Sinikka Vilkuna

CCSF - certified coach, solution focused
psykoterapeutti ET

mielenterveystyöhön erikoistunut diakonissa-sairaanhoitaja
seksuaaliterapeutti (NACS)

sinikka.vilkuna@luukku.com
045 807 0520